Зовнішнє незалежне оцінювання (національний мультипредметний тест)

У спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти оприлюднено демонстраційні тести з таких предметів:

Спробуй свої сили: обирай предмет та проходь демонстраційний тест!

Набув чинності Порядок проведення національного мультипредметного тесту.
Документ визначає основні засади підготовки та проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) для оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Результати НМТ будуть використані абітурієнтами для вступу до закладів вищої освіти. Метою проведення НМТ є забезпечення рівного доступу до фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану. Участь в НМТ є безкоштовною.
У Порядку встановлено особливості проведення основних і додаткових сесій НМТ в тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), визначення результатів, подання й розгляду апеляційних заяв.
Так, у 2024 році участь в НМТ зможуть узяти особи, які вже мають повну загальну середню освіту або завершать її здобувати цього року та зареєструються на тестування відповідно до вимог законодавства. Для реєстрації вступнику потрібно буде створити персональний кабінет на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти, унести в цьому кабінеті необхідні персональні дані та завантажити копії реєстраційних документів. Також під час реєстрації необхідно буде вказати ті предмети, з яких вступник бажає пройти тестування. Зауважимо, що вибрати можна буде тільки один предмет із чотирьох, оскільки українська мова, математика та історія України є обов’язковими. Предметом на вибір можна вказати українську літературу, або біологію, або географію, або іноземну мову (англійську, німецьку, французьку або іспанську), або фізику, або хімію. Крім цього, вступники матимуть змогу під час реєстрації вибрати населений пункт в Україні або за кордоном, де вони перебуватимуть у дні проведення тестування.
Усі чотири предмети вступники складатимуть в один день у ТЕЦ. Аудиторії, у яких відбуватиметься іспит, будуть обладнані робочими місцями та облаштовані комп’ютерами, під’єднаними до інтернету. Після проходження тестів із двох предметів, на кожен з яких буде відведено по 60 хвилин, передбачено невелику перерву. На виконання всієї тестової роботи буде відведено 240 хвилин. Для проведення НМТ будуть використані сертифікаційні роботи, укладені за чинними програмами ЗНО.
Результати НМТ визначатимуть за рейтинговою шкалою 100—200 балів шляхом переведення тестових балів, отриманих з кожного предмета, у рейтингові бали за допомогою таблиці переведення, затвердженої Міністерством освіти і науки України.
Зауважимо, що потенційні учасники зобов’язані ознайомитися з цим Порядком, що не тільки передбачено процедурою реєстрації (учасник має знати свої права та обов’язки), а й буде корисним під час проходження тестування. Адже в ньому докладно викладено процедуру допуску учасників до ТЕЦ, особливості створення спеціальних умов для складання іспиту особам з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, а також подано інформацію щодо умов участі в додаткових сесіях НМТ.
Як і в минулі роки, для проведення НМТ у 2024 році буде організовано основні та додаткові сесії. Основні сесії розпочнуться в травні.
Терміни реєстрації для участі в НМТ, яка відбуватиметься дистанційно, будуть визначені згодом.

Реєстрація на НМТ розпочнеться 14 березня і триватиме до 11 квітня.

Під час періоду реєстрації майбутній учасник НМТ має створити персональний електронний кабінет на сайті УЦОЯО та завантажити до нього необхідні документи.
Які сканкопії документів необхідно обов’язково завантажити до кабінету:
☑️ паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
☑️ документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2024 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
☑️ документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картка платника податків або паспорт громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.
Більш детальну інформацію можна отримати на сайті https://testportal.gov.ua або безпосередньо про НМТ на сторінці https://testportal.gov.ua/zno-dpa-2